Нутива негува виталност органска супер храна Нерафиниран шеќер од кокос, lb, пакет
  • Ново

Нутива негува виталност органска супер храна Нерафиниран шеќер од кокос, lb, пакет

DEN 2.33

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Нерафинираниот органски шеќер од кокос од кокос од шеќер е направен од свежо кокосово дрво собрано од исечени цветни пупки. Одлично за печење или во пијалоци како кафе и чај, има суптилно сладок вкус кој е сличен на кафеавиот шеќер со навестување на карамела. Уште подобро, има помал гликемиски индекс од шеќер од трска и е органски и не-ГМО. Уживајте во сите ваши омилени рецепти! Карактеристики на производот со помал гликемиски индекс од шеќер од трска. Лесен вкус на карамел. Кошер. 1% од продажбата одат во одржливо земјоделство 3 милиони американски долари+ Нутива донираат 1% од продажбата за поддршка на одржливо земјоделство низ целиот свет. До денес дадовме над 3.000.000 УСД за поддршка на градините во заедницата, застапување што не е ГМО, органски фарми, правда на животната средина и многу повеќе. Секоја набавка што ја правите ни помага да го револуционизираме начинот на кој јаде светот. Дознајте за организациите што ги поддржуваме, веруваме дека храната може да нè доведе до подобар свет. Велиме дека супер луѓето заслужуваат супер храна. Заедно можеме да го револуционизираме начинот на кој јаде светот. За вкусни рецепти, посетете нè најдете на Фејсбук и Твитер произведени за Нутиваш, 213 В. Клит бул., Ричмонд, Калифорнија, 94804.