Неспресо компатибилен кремасто средно печено кафе, кафе Алоро Долче, брои, за потекло од пиварите
  • Ново

Неспресо компатибилен кремасто средно печено кафе, кафе Алоро Долче, брои, за потекло од пиварите

DEN 623.20

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Ангелска мешавина од средно печено, 100% кафе од Арабика од Бразил, со рамнотежа на кремавост и пријатна арома на какао, придружена со совршена крема. Нашите капсули се внимателно дизајнирани и тестирани за да бидат целосно компатибилни со сите оригинални машини Nespresso, вклучувајќи ги Есенца, Citizen, U, Pixie, Miele, Masteria, Grand Masteria, Le Cube, Latissima Plus и Inissia. 60 дена гаранција за задоволство. Ако не сте целосно задоволни, можете да ги вратите парчињата за целосно враќање на нашите квалитетни парчиња се исполнети со премиум италијанско кафе, а потоа херметички запечатени за да се обезбеди свежина до моментот кога сте подготвени да го приготвите овој производ за кафе е прифатлива алтернатива на оригиналот Капсулите на Неспресо, и идеален подарок за Avубител на еспресо. Cafe Alloro и неговите производи не се одобрени од, спонзорирани од, лиценциран од или одобрен од Nespresso USA Ins. Nespresso е регистрирана трговска марка на Societe des Produits Nestle S.A. Nespresso компатибилен крем средно печено кафе, Café Alloro Dolce (јачина 5), 50 брои, за потекло од пиварите.