Роланд Јасмин Рајс 17. Оз
  • Ново

Роланд Јасмин Рајс 17. Оз

DEN 125.92

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Јасмин оризот е долг жито, ароматичен ориз со карактеристичен, цветен вкус. Најчесто се користи како база за индиски, азиски и средни источни јадења и е особено популарна во тајландската кујна. Извадете од топлина и оставете да издржи 5 минути пред да се извадите со вилушка и да се сервира. За оброк под влијание на азиско, гответе го оризот Роланд Јасмин во кремасто млеко од кокос и врвот со свежо манго.