Трговска марка ликовна уметност 'Партија за боја 3' платно уметност од Ејми Вангсгард, бел мат, дрвена рамка
  • Ново

Трговска марка ликовна уметност 'Партија за боја 3' платно уметност од Ејми Вангсгард, бел мат, дрвена рамка

DEN 2601.60

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : Ејми Вангсгардбјект : Апстракт Стил : Современа трговска марка ликовна уметност „Партија за бои 3“ платно уметност од Ејми Вангсгард, Бела мат, Вуд рамка : Уметник : Ејми Вангсгард. Предмет : Апстракт. Стил : современ. Тип на производ : Рамка од дрво, бела матка, акрилик. Ова подготвено за виси, измешано врамено уметничко парче има шарени распрскувачи на боја на црвена, жолта, портокалова и зелена боја на бела позадина. Печатење на giclee под акрилик во рамка од дрво. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во рамка од дрво. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.