Заштитена марка ликовна уметност „Осветли на Западната неутрална култура“ платно уметност од Мерилин Хагеман
  • Ново

Заштитена марка ликовна уметност „Осветли на Западната неутрална култура“ платно уметност од Мерилин Хагеман

DEN 768.00

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : Мерилин Хагемансубјект : животни Стил : Модерен Farmhouse Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има портрет на две коњи во мешано кафеава, тен и сива боја. Истакнати бои : Богатите слики на бела, тен, сива, сива, кафеава Мерилин Хагеман фаќаат расположение и енергија. Заинтригирана од нивната брзина и движење, таа почна да слика коњи на рана возраст од три години. Сега сликар на природни пејзажи и ботанички производи, Мерилин сè уште се обидува да ја фати лирската енергија на коњите што ги црташе во детството. Таа исто така има МНР во сликарството. Таа сега работи и престојува во Илиноис, каде што платно од живот од животот ги насочуваат wallsидовите на нејзиното студио, прикажувајќи коњи или вино или вила на ридот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Портрет на два коњи во мешана кафеава, тен и сива боја.