Засилување на топлината на машката сила на Хантворт - Моси Оук Тера® Гила
  • Ново

Засилување на топлината на машката сила на Хантворт - Моси Оук Тера® Гила

DEN 1.67

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Сè е за топлината. Силата лов на гравче со технологија за засилување на топлина ™ технологијата на графен им нуди на ловците цел ден топлина на главата за време на лов на ладно време. Засилување на топлина ™ е пионер во следната генерација на ткаенини со нови функционалности. Плетајќи го предивото од графин во нашата ткаенина Шерпа, супер-го полне со термички спроводливи својства на графен, правејќи топол материјал уште потопол-30% потопло. Beanie е направен со тивко 4-насочен перформанс на истегнување руно третирано со финиш на DWR за да се фрли светло влага. Круната е обложена со анти-пил руно, а ушната лента е целосно обложена со топлинска засилување графен Шерпа руно за извонредна топлина што брзо ја чувствувате. Страните се криви за да се осигурат дека ушите се покриени. Повлечете ја оваа гравче за цела дневна топлина. Број на стил : 5790-EDG. Бренд : Хантворт. Камо : Моси Оук Тера® Гила. Материјал за школка : елегантен перформанс 4-насочен истегнување руно. Засилување на топлина ™ : предивото од графен плетено во Шерпа дава термичка спроводливост, влага за влага и антимикробни својства. Графен ја искористи енергијата на вашето тело, ја апсорбира топлината и ја ослободува назад околу вас во зрачна топлина . Поставата : круна наредена со антипил руно. Објавена од ушите, обложена со топлинска засилување на графен Шерпа. Третман : Издржлив репелант на вода (DWR) Заврши влага и лесен снег. Големина : Една големина на мажите им одговара на сите.