Трговска марка ликовна уметност „Месечината над морето“ платно уметност од Каспер Дејвид Фридрих
  • Ново

Трговска марка ликовна уметност „Месечината над морето“ платно уметност од Каспер Дејвид Фридрих

DEN 799.84

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : Каспар Дејвид Фридрих Предмет : Пејзаж-апелатор : Традиционално производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има три жени кои седат на камен до крајбрежјето. Истакнати бои : сива, црна, тен Каспер Фридрих, покрај тоа што беше романтичен, беше пионер на симболичниот пејзаж. Тој користел дрвја, магла, планини и светлина на зајдисонце за да ги симболизира христијанските религиозни теми во еден вид мистериозно расположение. Во тоа време, ова претставуваше голема пауза од традиционалните, репрезентативни библиски сцени. Тој е запаметен, исто така, за исклучиво работејќи од германско земјиште и морски плови и живописно приликувајќи се на Северна светлина. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Три жени кои седат на камен до крајбрежјето.