Карастански килими Хабердашер Штуко 4 '6' Област килим
  • Ново

Карастански килими Хабердашер Штуко 4 '6' Област килим

DEN 415.84

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Монохроматска боја и модерна текстура се среќаваат во мрежниот мотив на мрежницата на карастанот Хабердашер килим во Штуко. Размислено рачно прицврстени од квалификувани занаетчии, килимите на оваа колекција беа создадени со мешавина од луксузна волна и премиум синтетичко предиво. Идеално за влезови, дневни соби, кујни, спални соби, области за јадење, канцеларии и многу повеќе, овој мек и отпорен на дамки е исто така достапен во тркачи, распрскувачи, килими од 5 'x 8', големи килими од 8 'x 10' и килими и килими и килими и килими и килими во областа и Други популарни големини. Чувајте го вашиот нов килим и тротоарите под тоа што изгледаат најдобро со суштинска подрачје, подлога за килим, изработена од 100% рециклирани влакна и овластена зелена етикета плус од Институтот Териб и Руг! Стилски дизајн : Од обичен до традиционален, овој тепих со трендсети со лента со неутрална палета на бои може да биде беспрекорно интегрирана во најразлични стилови на домашни декори . Луксузни материјали : Зачудувачкиот асортиман на влакна е комбиниран за да се обезбеди зачудувачка јасност во боја и отпорна на боја и луксузна текстура. Овој килим е одличен избор да додадете удобност и луксуз на вашиот дом за дома. Низок куп : Висината на купот со низок профил нуди идеална функционалност која е совршена за зафатени области, под мебел и на влезови бидејќи нема да ги попречува влезовите. Лесна грижа и чиста : лесно чиста површина, ја одржува оваа област килим привлечна за наредните години. Едноставно испразнете редовно, самото место чисто со решение на благ детергент и вода, или чиста професионално кога е потребно . увезени од Индија : Како дел од најголемиот производител на килими во светот, Карастан Ругс има партнерства со продавачите низ целиот свет за да го извори најдобриот декор решенија за вашиот дом.