Лесли Френклин „Каде е мама“ платно уметност
  • Ново

Лесли Френклин „Каде е мама“ платно уметност

DEN 1.33

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : Лесли Френклинсибјект : животни Стил : Модерни и современи проодни типови : Галерија обвиткано платно Арта Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сликарско прикажување на патка со главата подводна опкружена со патки. Истакнати бои : бела, тиркизна, светло сина, сина, тен, кафеава, зелена работа главно во алкохол мастило и акварел, Лесли комбинира елементи на реализам со слободни текови, нетрадиционални бои што создаваат експресивни, неконвенционални резултати. Вибрензијата и флуидноста на алкохолните мастила anable овозможуваат да одржува лабав стил, додека сè уште ја фаќа суштината на темата. И покрај тоа што ниту една предметна материја не е ограничена, нејзината приказ на домашни животни и животински свет сочинуваат голем процент од нејзините парчиња. Таа се надева дека нивното визуелно влијание ќе донесе состојба на умственост на постоењето на овие видови и со проширување на важноста на хуманиот третман и зачувувањето на живеалиштата. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Лесли Френклин „Каде е мама“ платно уметност.