Petlas Explero H T PT P255 55R 111V XL гума
  • Ново

Petlas Explero H T PT P255 55R 111V XL гума

DEN 1.33

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Petlas Explero H/T PT431 е цела сезона, автопатска терен гума за лесни камиони и SUV. Explero H/T PT431 има специјално развиен дизајн на шара и гумено соединение што комбинираат квалитет и високи перформанси, а оптимизираниот дизајн на гумите помага да се намалат растојанијата на сопирањето на влажните патишта. Наменето за употреба на лесни камиони и SUV. Шемата на шара и гуменото соединение овозможуваат конзистентна влечење и подолг живот на трага. Блоковите за шара се дизајнирани да го зголемат зафатот во суви, влажни и лесни зимски временски услови. Оптимизиран дизајн и стапало ставаат повеќе гума на патот за да ги намалат растојанијата на сопирањето на влажните патишта.