Лав бренд предиво од предиво дебела и брз кикирики класичен супер гломазен акрилик, волна мулти-боја беж предиво пакет
  • Ново

Лав бренд предиво од предиво дебела и брз кикирики класичен супер гломазен акрилик, волна мулти-боја беж предиво

DEN 0.33

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Запознајте го предивото за волна и ® Quick® Bonus Bonus! Барате двојно повеќе од дворот по одлична цена? Дебела и брз бонус пакет на волна е совршено решение со двојно количина по топка. Еден волна и брза пакет на бонус е сè што ви треба за пријатни марами, кукавици и нема дополнителни краеви за да ткаете. Ова е сè уште вашето омилено супер гломазно предиво, има чувство, топлина и мекост на волна со лесна грижа за акрилик. Одлично за почетници! Детали за влакна : 80% акрилик, 20% волна / овесна каша и сив мермер : 82% акрилик, 10% волна, 8% рајон / опсидијан : 77% акрилик, 20% волна, 3% други • тежина на предиво : 6 Супер големо • Капчиња од капчиња Мерач : 6,6 sc x 8 реда = 4 "(10cm) на N-13 (9mm) • Плетен мерач : 9 sts x 12 реда = 4" (10cm) на #13 (9mm) • Дворива : 212 YD цврсти материи (отпечатоци од 174yd) / 194м цврсти материи (отпечатоци од 157м) • Тежина : 12oz цврсти материи (10oz отпечатоци) / 340g цврсти материи (283g отпечатоци) • Влакно : акрилик, волна • детали за влакна : 80% акрилик, 20% волна / овесна каша и сив мермер : 82% акрилик, акрилик, 10% волна, 8% рајон / опсидијан : 77% акрилик, 20% волна, 3% други • Упатства за нега : машина за миење машини, машина за миење • Детали за нега : Машинско миење. Почетната температура на водата не треба да надминува 40 C или 105 F. Сув чист, секој растворувач. Не може да се користи производ за белило. Фен за машина може редовно да се користи на најжешкото достапно поставување на температурата. Предметот може да не е измазнет или завршен со железо.