Карат Т.Г.В. Гарнет и Карат Т.В. Дијамант 14kt розово злато гроздобер прстен за ангажман
  • Ново

Карат Т.Г.В. Гарнет и Карат Т.В. Дијамант 14kt розово злато гроздобер прстен за ангажман

DEN 2.00

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Изразете ги вашите вистински чувства со овој прекрасен тангело гарнет и дијамантски прстен за ангажман на гроздобер. Изработено во зрачно розово злато, овој прстен се карактеризира со еден кружен сјаен гранат скапоцен камен (6 x 6mm) во центарот на прстенот и 68 кружни треперливи дијаманти (G-H, I2, I3) кои се украсени на рингот во скроз и поставување на отворено. Засилен со висок полски финиш, овој прстен е вреден додаток на секоја колекција на накит. Подарете го овој прекрасен знак на loveубовта на вашата сакана личност и направи да се чувствува посебно. Изработено во злато од роза од 14 KT. 1 CT T.G.W. Гарнет. 1/4 CT T.W. Дијамант. Боја на дијаманти- g-h. Јасност на дијаманти : I2-I3. Дијамантско сечење : круг. КАРТИНСКИ СОВЕТНИК : Тркалезна. Простори и песни поставени камења. Ширина на опсег : 2.1мм. Прстен за ангажман на скапоцен камен и дијамант. Јануарски роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Тангело, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со гарантна картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Тангело, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Тангело е кулминација на над 4 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Tangelo фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Тангело гаранција - Тангело гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.