Пампас трева висока украсна повеќегодишна со бели сливи - целото сонце во живо на отворено
  • Ново

Пампас трева висока украсна повеќегодишна со бели сливи - целото сонце во живо на отворено

DEN 502.56

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Неговата висока и навика за раст сличен на фонтана го прави погоден за создавање природни бариери или додавање на вертикален интерес за вашиот пејзаж. Со своите високи сливи на пердуви, кремасто-бели или розови цвеќиња и неговата навика за раст сличен на фонтана, Пампас Грас нуди неколку привлечни причини да размислиме за користење на истиот во вашиот дизајн на пејзаж. Сепак, редовното наводнување за време на продолжените суви периоди може да помогне во одржувањето на својата моќ и да се промовира подобро цветни. Поставување на голема нарачка? Размислете да нарачате 1-2 растенија за да се осигурате дека тие ќе ги исполнат вашите спецификации пред да ја поставите нарачката за целиот проект. Бидете претпазливи при ракување со растението, бидејќи лисјата можат да бидат остри . Потребно заводнување : Пампас тревата е релативно толерантна на суша еднаш воспоставена. Тревата Пампас може да се користи и во големи контејнери за да се создаде зачудувачки приказ на патио или во области за живеење на отворено. Тревата Пампас е прилагодлива на најразлични типови почва, но претпочита добро исцедена почва.