Кели RSD 245 70R19. Гума
  • Ново

Кели RSD 245 70R19. Гума

DEN 1.67

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

RSD на Кели е комерцијална гума што е дизајнирана за употреба на погонската оска на камиони и автобуси во урбани апликации. Изграден со повеќе од 400 рабови за гризење за подобра влечење на влажни патишта, цврстото гумено соединение на РСД се бори со нерамномерно носење и се спротивставува на размавнување, пукање и чипување за подолг живот. Наменето за употреба на погонската оска на комерцијални камиони во урбани апликации. Изграден со дизајн на влечење блок. Над 400 рабови за гризење во шарата ја зголемуваат влечењето на влажните патишта. Инженерско со тешко соединение на шара, кое се бори со нерамномерно носење и се спротивставува на размислување, пукање и чипување за подолг живот. Паметната конструкција ја подобрува цврстината и промовира преиспитување.