Детска бубачка и комплет за инсекти- Истражување поставено од Еј
  • Ново

Детска бубачка и комплет за инсекти- Истражување поставено од Еј

DEN 3455.84

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Помогнете му на вашиот Littler Explorer да ги открие критичарите во сопствениот двор со Еј! Играј! Комплет за бубачки и инсекти. Забавниот сет помага да се грижиме за природната iosубопитност на децата бидејќи ги фаќаат и испитуваат инсектите и им помага да ги научат за природата, екосистемите, околината! Исто така, помага да се поттикне имагинацијата, да се поттикне интересот за учење на СТЕМ и да се инспирира креативна игра, бидејќи вашето малечко ги истражува градините, парковите и многу повеќе. Комплетот доаѓа со сè што е потребно за истражување и вклучува : контејнер за грешки, мрежа за пеперутки, големо и мало лупа, пинцети, испитувач на грешки, контејнер за грешки, контејнер за колекционер на теренот, клипборд, картичка за белешки и молив и 6 претендирани грешки. Покрај едукативната забава, тоа е фантастичен начин да ги натерате вашите деца активни и на отворено! Загарантирано задоволство : Еј! Играј! е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Белешка : Ова е ексклузивен производ на еј! Играј! И само комплети за инсекти од еј! Играј! се гарантира дека е оригинално важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Одлична активност на отворено- еј! Играј! Комплетот за грешки е совршен начин да се грижиме за iosубопитноста на вашето дете, истовремено и да ги активирате и надвор. Одлично е за употреба во задниот двор, парк, градина и многу повеќе!. Промовира учење- не само што е забавно оваа грешка и инсекти, туку го охрабрува учењето додека играте. Комплетот може да му помогне на вашето мало авантуристи да научи за природата, екосистемите, околината и да ги види инсектите од нивниот двор одблизу! СТЕМ комплет- Овој комплет помага да се започне со ангажирање на интересот на вашето дете со STEM (наука, технологија, инженеринг, математика) поврзано со образованието. Совршено е за идните мали биолози и истражувачи!. Инспирира имагинација- дали се преправаат дека се на истражување за научно откритие, или авантуристички во џунглата, овој комплет ќе ја негува креативноста на вашето дете и искра имагинација . детали за производот- комплетот вклучува 17 парчиња : контејнер за грешки, мрежа за пеперутки, големи и мали Зголемување на стаклото, пинцетите, испитувачот на грешки, контејнерот за грешки, садот за колекционер на поле, клипборд, картичка за белешки и молив, и 6 се преправаат со грешки.