Earthwise 18 Притиснете ја косилка за вртење со тркалачки тркала
  • Ново

Earthwise 18 Притиснете ја косилка за вртење со тркалачки тркала

DEN 10352.00

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Постигнете совршенство на тревникот со косилка за ролна на Earthwise 16 ". Тоа е стабилна, тешка косилка која се спротивставува на корозијата и испорачува ширина од 16" "со пет остри сечила направени од легура челик. Опремени со 10 "Предни тркала и 6" задни тркала за заостанување што додаваат маневрирање и ја стабилизираат косилка. Не се потребни алатки за склопување! Овој ролна е подготвена да се намали за неколку минути надвор од кутијата. Земјиште 18 „Притисни за вртење на ролна со тркала : 16“ ширина на сечење. Ролна со лежиште со 5 лопати. 10 "Композитни тркала со 6" задни тркала за заостанување. Прилагодлива висина на сечење од 1 "-3". Чиста, дури и исечена секој пат. Сечилата изработени од легура челик третиран со топлина за да останат остри подолго. Рачка во стил на јамка со перниче за удобност. Лесно, собрание помалку алатки. Еко-пријателска алтернатива на тревник и градинарска опрема.