C by Ge Smart A LED сијалица, 9,5 вати, бело прилагодување на бело
  • Ново

C by Ge Smart A LED сијалица, 9,5 вати, бело прилагодување на бело

DEN 159.68

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Со C од GE Smart Bulbs, тоа е лесно како пресврт, пар, зборувајте. Заменете ги традиционалните сијалици со прилагодливо бело светло и подобрена контрола на C со GE Tunable Bly Smart LED светилки. Овие светилки со општа намена обезбедуваат совршена бела светлина за секоја просторија со прилагодување на белиот тон од топло до ладно. Синхронизирани со вашиот циклус на спиење/будење, овие светилки одат од топло мирно светло ноќе до јасна, до живописна светлина наутро. Сега можете да поставите сцени и распореди, да ги групирате вашите светла заедно и да ги затемни и осветли светилките. Направено за Google, така што поставувањето е едноставно и не бара центар или мост кога е поврзан со уредот за дома на Google. Потоа, уживајте надвор од дома и гласовна контрола преку вашиот Google Home уред. Пар со C-R-Rail Smart Bridge или Home Kit за дома за надвор од дома и гласовна контрола со користење на уреди за домашен комплет. LED сијалица Едноставно поставување без центар : Повторното бело паметни светилки се поврзуваат директно со Google Home уредите преку Bluetooth, без дополнителен центар или мост потребен за да се обезбеди брзо и лесно поставување. Глас и надвор од домашна контрола со Асистентот на Google : Контролирајте ги вашите светла само со вашиот глас и подалеку од дома кога се спарени со уредот на Google Home и Google Assistant. Контрола на глас и надвор од домот со Apple Home Kit : Овозможете контрола на глас и осветлување подалеку од дома со спарување на вашата прилагодлива бела паметна сијалица со C од GE C-Reach Smart Bridge (продадено одделно). Креирај прилагодени распореди : Автоматизацијата ви овозможува да закажете кога светлата се вклучени и исклучени, вклучително и прилагодени распореди за различни денови во неделата. Поставете сцени за секоја пригода : Поставете сцени како затемнето светло за филмско време или светли светла кога ќе се вратите дома. Прилагодете ја светлината од топло до ладно : Наместете ја совршената бела светлина од топли тонови до ладни тонови, вклучително и оптимизирани поставки за поддршка на вашиот циклус на спиење/будење. Е26 средна основа. Контрола на светилки индивидуално или групирајте заедно : Контролирајте ја секоја сијалица индивидуално или групни светилки заедно за да можете да осветлите, затемни, вклучите и исклучете ги светлата истовремено. Контрола на мобилна телефонија од вашиот паметен телефон или таблет : апликацијата Cync-компатибилна со i OS- и Android ви овозможува да ја прилагодите осветленоста и да ги вклучите и исклучувате светлата без да го оставите вашето седиште или кревет. Долготрајна и мала употреба на енергија : LED технологијата користи околу 84% помалку енергија и трае 15 пати подолго од сијалицата со блескаво со блескаво со 60 вати, додека обезбедува скоро ист излез на светлина. Лесно се инсталира во постојните ламби за маса и подни ламби : Традиционалната форма на сијалицата A19 и големината одговара на средни основни приклучоци во отворени тела дизајнирани за светилки од 60-вати-блескави A19.