Luxpaper Коверти за покана за размавта на контурата, 1 2, lb. Ruby Red, пакет
  • Ново

Luxpaper Коверти за покана за размавта на контурата, 1 2, lb. Ruby Red, пакет

DEN 127.84

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Дали барате висококвалитетен плик А6 за покани, најави, честитки и многу повеќе? Овие коверти се исто така совршени за секоја пригода од разиграни до формални. Современото контурирано размавта додава софистициран допир на овој плик. Најдобро од сè, се одликува со метод за запечатување на лепак за запечатување на размавта! Едноставно навлажнете и притиснете надолу за да ги запечатите вашите коверти. Getе добиете одличен печат секој пат. Ковертите со тежина од 80 фунти се одличен избор затоа што се околу двојно дебели од редовната хартија за печатач. Оваа цврста и издржлива дебелина е совршена за испорака на долги растојанија без да се свиткува или кине. Кога се отпечатени, ковертите на Лукс се надополнуваат со широк спектар на бои за мастило. Вие нема да мора да се грижите за метежот на хартија, солзи или мастило со овие коверти. Тие се дизајнирани за компатибилност со домашни печатари за ласер и инк -џет. Овие коверти се исто така идеални за решавање на белешки и покани со рака. Без разлика дали користите пенкало за пенкало или калиграфија, ќе бидете импресионирани од висококвалитетната хартија што е докажана со измама. Овие коверти на поканите A6 мерат 4 3/4 "x 6 1/2 " (121mm x 165mm). Тие исто така можат да се вклопат во внатрешноста на коверти со поголема големина или хартија внатре, вклучително и A7, A8, A9 и A10. Ако сте одговорни за коверти за свадба, забава, празник, корпоративен собир, банкет, туш, роденден или дипломирање, црвените коверти на Лукс 80 lb. Купете пакет од 50, 250, 500 или 1000 денес! Покани за покани за луксуз А6. Големина : 4 3/4 x 6 1/2 инчи. Количина : 500 пакет. Руби црвено. Користете ги овие коверти за сите ваши потреби за испраќање, како што се Божиќни фотографии, зачувајте ги датумите, благодарни картички и многу повеќе!.