4. внатре Eco+Grande, Surefire Rose Rose Fant, розови цвеќиња
  • Ново

4. внатре Eco+Grande, Surefire Rose Rose Fant, розови цвеќиња

DEN 399.84

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Surefire Rose Begonia од докажаните победници има прекрасни розови цвеќиња кои цветаат цела сезона. Сјајно бронзено зеленило прави прекрасна позадина за цутите. Surefire begonias се тешки, енергични растенија кои се толерантни на топлина и имаат силна изведба на сонце или сенка. Не е неопходно заминување на главата за овој годишен годишен одржување. Силната исправена навика работи добро во контејнери или во пејзажот. Пакување со растенија од докажани победници : Воведување на целосната годишна колекција Еко Плус Гранде. Еко Плус Гранде е сад за менување на играта, направен од растенија. Овој сад што може да се компостира е направен од обновливи растенија од скроб, како пченка, трева и шеќерна репка одгледувана во Соединетите Држави. Еко Плус Гранде има вградени хранливи материи во wallидот на садот што им помага на растенијата да растат поголеми и побрзи цела сезона, доколку се засадат во земјата. Кога докажаните победници Ecogrande Plus контејнер се отфрлаат во конзервата за ѓубре, тој природно ќе се распадне побрзо во депонијата отколку традиционалниот сад изработен со нафта. Контејнерот ќе биде помал и помал додека микробите не го трошат, претворајќи го назад во инертен органски производ. Нема барања за сонце или сенка. Годишните растенија се високи 4 инчи. X 8 in. Контејнерите на Гранде се 4,25 внатре Дија и високи.