Highcraft внатре.
  • Ново

Highcraft внатре.

DEN 1.67

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Highcraft гордо ви претставува широк спектар на закачалки за цевки, потпори и сродни додатоци за да ви помогнеме со инсталациите за водовод, HVAC и пожари. Оваа крескачка стегач е идеален избор за поддршка на вертикални цевки што работи низ целата зграда. Затегната околу цевката цврсто и потпирајќи се на навлегувањето на подот на секое ниво на подот, таа поддржува, го ограничува и пренесува товарот на цевката во градежната структура. Ние во Highraft сме горди да ги зацврстиме вашите цевки со неспоредлива безбедност. ⚠ Предлог на Калифорнија 65 ПРЕДУПРЕДУВАЕ : Овој производ е познат на државата Калифорнија да предизвика карцином или друга репродуктивна штета. За повеќе информации, одете на https : //www.p65warnings.ca.gov Highcraft 3 in. Riser Clamp во епоксидна обложена челик (5-пакет) функција : Поддржува вертикално цевководи цврсто на ниво на подот и го пренесува оптоварувањето во градежната структура. Спецификации : одговара на цевката 3 во. / Максимална температура 450 ° F / Максимално оптоварување 500 / дизајниран за стандардна железна цевка. Трајни : Епоксидна конструкција со врвен квалитет на челик за крајни перформанси и отпорност на корозија. Инструкции за лесна инсталација : Прикачете 2 половини на стегач околу цевката со помош на 2 завртки (директно под заварените капаци на смолкнување) / Затегнете ги завртките додека стегачот не ја држи цевката безбедно / лежеше стегач на подот. Епоксидна облога : Специјализиран процес на обложување со 8 чекори, за супериорна корозија и отпорност на абразија. Подобар избор : поекономично и време поефикасно од традиционалните методи. Усогласеност : UL, FM, ANSI и федерални спецификации A-A-1192 A Type 8.