Елементот на Raybestos Нови позлатени дебеломер се вклопуваат: 2012- Хонда CR-V
  • Ново

Елементот на Raybestos Нови позлатени дебеломер се вклопуваат: 2012- Хонда CR-V

DEN 3.33

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Позлатените дебеломер на Raybestos® се револуционерна линија на дебеломер направени со 100% ново -произведени материјали. Калиперите на елементот3 ™ не се изградени и не се повторно воспоставени. Raybestos® ја револуционизираше индустријата за сопирачки со тоа што беше првиот што се пазари со не-изработен Калипер. Дизајнирани и произведени според строги инженерски стандарди, овие дебеломер нудат прецизност со оригинална опрема по дел од цената на ОЕ. Нашиот елемент3 ™ позлатени дебеломер целосно ја елиминира неволјите за враќање на јадрото. Бидејќи дебеломер Element3 ™ е направен со ново произведени материјали, нема потреба да се врати јадрото на стариот дебеломер. Ова ви заштедува пари однапред, ви ја заштедува главоболката да мора да го вратите јадрото и да ви заштедува простор на полиците. • Наменето да одговара на спецификациите на ОЕ • Направено со ново произведени материјали, нудејќи неспоредлив стил и перформанси • Позлата со цинк на куќишта од леано железо и загради дава супериорна отпорност на корозија во најстрогите елементи • Продолжени со триење, давајќи ви слобода да ги прилагодите влошките на сопирачките За секоја апликација • гумени компоненти на EPDM70 за супериорна отпорност на топлина, перформанси и издржливост • Силиконски чизми за апликации со тешки вредности • Вклучени се загради и хардвер за прицврстување, каде што е применливо • Пред-подмачкани пинови за водичи • Површинска завршница за тесно да личи на ОЕ.