Валео стартер мотор за Toyota Corolla 1.8L 2009-
  • Ново

Валео стартер мотор за Toyota Corolla 1.8L 2009-

DEN 751.20

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Како признат експерт за електрични системи од 1923 година, Валео е глобален врвен снабдувач на почетни почетници на опрема. Како оригинален партнер за опрема на сите најголеми производители на автомобили, 1 од 3 возила ширум светот се опремени со оригинален електричен систем Валео. Starters Valeo Premium се 100% нови, елиминирајќи го ризикот од предвремено неуспех. Starters на Valeo Premium се 100% нови производи (не се воспоставени од производство); сите компоненти се 100% нови елиминирање на предвремената неуспех за зголемена издржливост во рамките на единиците за повторно воспоставување на производството; Директна замена обезбедувајќи совршена вклопување и лесна инсталација; Тестирање на екстремни состојби Обезбедување сигурност според најтешките барања : бучава, вибрации, корозија, издржливост; Тестовите за брзина, температура и електрично мерење можат да претрпат до 40,000 циклуси за да обезбедат сигурни перформанси. Дополнителни карактеристики Волти : 12. FITS Изберете : 2011-2013 Toyota Corolla Base/S/LE 4 CYL 1,8 L 2014-2016 Toyota Corolla L/LE/LE Plus/Premium/S/S/S/S/S/S/S/S/S/S/S/S/S/S/SPRIUM 4 CYL 1.8 L 2009-2010 Toyota Corolla Base/S/S/ LE/XLE 4 CYL 1.8 L 2012-2013 Toyota Corolla Matrix 4 Cyl 1,8 L и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.