3- Карат Т.Г.В. Морганит Карат Т.В. Дијамант 14kt розово злато ореол коктел прстен
  • Ново

3- Карат Т.Г.В. Морганит Карат Т.В. Дијамант 14kt розово злато ореол коктел прстен

DEN 3.00

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Заслепувајте ја со овој волшебно Тангело Морганит и Дијамант Хало коктел прстен. Изработено во зрачно розово злато, овој прстен има перница за перница, сет, треперлива маригантна камења од камења (10х10мм) како централно парче од прстенот и 24-тина, сјајни сјајни дијаманти (G-H, I1-I2) формираат ореол и украсување на групата. Полиран на брилијантен сјај, овој примамлив скапоцен камен и дијамантски прстен ќе направи прекрасен избор за себе или за вашата сакана. Изработено во злато од роза од 14 KT. 3-3/8 CT T.G.W. Морганит. 1/10 CT T.W. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : L1-L2. Перница и камења со кругови. Камења поставени од пронг. Прстен за коктел. Ширина на опсегот : 1,6мм. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Тангело : Виножито од скапоцени камења е твое да го откриеш со накит Тангело. Со илјадници стилови за избор, ќе ја најдете нијансата што е соодветна за вас. Украсете се со пенлив рафал на боја.