Игра на табли со ополи од Мидлтаун
  • Ново

Игра на табли со ополи од Мидлтаун

DEN 2.33

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Како правиш игра за големиот град Мидлтаун? Иако е невозможно да се вклучи сè, ние ги заглавивме сите Мидлтаун што можевме во оваа кутија. Тој е полн со авантури на отворено, семејни атракции и богати традиции - малку нешто за секого! Барате забавен начин да го доживеете Мидлтаун? Еве брза идеја како да играте! Купете ги омилените имоти на Мидлтаун, зголемете ја киријата со собирање на градски блокови и тргување со нив за клучеви во градот. Звучи лесно? Па, додадете некои сообраќајни метеж, данок на имот и казни за паркирање и станува малку потешко и многу позабавно! Игра на табли со ополи од Мидлтаун, доцна за небото. Одлична игра за секого, од твини до возрасни! На возраст од 8 и повеќе години; 2-6 играчи. Тематски околу вашиот град!. Возбудлива и едукативна игра; Забава, игра на семејни табли; За деца и твини преку возрасни!. Изберете традиционална игра или верзија за еден час. Одличен подарок за жителите и посетителите. Доцна за играта на таблата на небото.