Машка голф удобност за истегнување на поло, маица
  • Ново

Машка голф удобност за истегнување на поло, маица

DEN 288.00

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Оваа потпис поло маица со UPF-15 UV Sun Steverty ќе ве однесе низ дополнителни круга на автопатот. Технологијата за замав Flex обезбедува целосен опсег на движење на рамената, додека ткаенината за истегнување на влага обезбедува целодневна удобност. Приближно. Мерења на моделот : Висина : 6'1 ”, половината : 30-1/2”, Градите : 37 ”, раменици : 45”. Моделот носи јака со големина M. Затворање на копчињата на вратот. Кратки ракави. Карактеристиките на влага за губење на влага повлекуваат пот и влага подалеку од телото ве одржуваат суви и се чувствувате ладно. Заматено флексибилно 4-насочно ткаенина за истегнување се протега и напречно и во должина, овозможувајќи максимална удобност во сите правци, особено при усовршување на замав. Контрола на сонце со UPF-15 UV заштитна технологија помага да се блокираат штетните зраци на сонцето. 100% полиестер. Машина за перење. Увезени. Машка удобност се протега голф поло маица од Изод.