2. КТ Моисанит 3-камен ангажман прстен свадбен бенд невестински сет во Стерлинг сребро
  • Ново

2. КТ Моисанит 3-камен ангажман прстен свадбен бенд невестински сет во Стерлинг сребро

DEN 2559.84

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Облечете го прстот со овој луксузен сребрен сребрен невестински прстен поставен со пенлив прстен за ангажман и елегантен свадбен бенд. Одликувајќи се со пенлив центар на Моисанит Центар, тркалезна форма, 1,25 карат, 7мм, прекриен со 2 парчиња Моисанит, тркалезна форма, вкупно 1,50 карати, 6мм секоја, светла боја Д-Е, VVS јасност. Овој Moissanite 3-Stone Classic Ringing прстен го претставува класичниот традиционален вкус со софистицираност. Познато е дека е еден од најтешките, издржливи и брилијантни камења, Моисанит е 9,25 на скалата Мохс што го прави одлично парче накит за носење . Стерлинг сребрен накит е обележан со 925 . сложениот прстен за ангажман на галеријата Трелис го става фокусот на фокусот на фокусот на фокусот на фокусот на фокусот каменот. Достапно во големини од 4 до 10, вклучително и половина димензии за најоптимално вклопување, овој сет на невестински прстени Моисанит е нагласен со светла кружна брилијантна кубна цирконија за визуелно впечатлив изглед . Ширина на прстенот за ангажман : 1,5мм, ширина на свадбениот опсег : 2,5мм. Изработено во премиум Родиум го заврши Стерлинг Сребрена. Удобно вклопување, хипоалергичен, без никел и безбеден за чувствителна кожа . Носете го како ваш прстен за ангажман и сет на венчавки. Деликатно спакувано во кутија за подароци за потпис. Одличен подарок за годишнината од свадбата, роденденот, Божиќ, Денот на вineубените, Денот на мајката и повеќе . Вклучува кутија за подароци за потпис.