Ctенски КТ Миабела. Дијамант Стерлинг сребрен кластер филигран свадба и ангажман прстен
  • Ново

Ctенски КТ Миабела. Дијамант Стерлинг сребрен кластер филигран свадба и ангажман прстен

DEN 1.33

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Пренесете ја вашата посветеност за некој што го сакате со овој комплет за невестински филиграмски кластери во Миабела Дијамант. Изработено во светло сребро, овој ангажман прстен и појавување на свадбениот бенд се карактеризираат со 22 тркалезни и треперливи дијаманти поставени од отвори (H-I, I3) убаво збиени заедно. Полиран на брилијантен сјај, овој сет на невестински дијаманти прави совршен додаток на секоја колекција на накит. Овие блескави дијамантски прстени ќе бидат прекрасен подарок за вашиот посебен некој. Направено во сребро. 1/5 CT T.W. Дијамант. Боја на дијаманти- H-I. Јасност на дијаманти : I3. Камени со тркалезности. Пав и камења поставени од пит. Вкупна ширина на опсегот : 3,7мм. 2-парчен невестински сет. Април Април. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Миабела : Со над 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит.