Championенски џогер на Championенски Powerblend со графички
  • Ново

Championенски џогер на Championенски Powerblend со графички

DEN 400.00

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Чувајте го вашиот спортски стил да оди од пред-пост тренинг и насекаде помеѓу нашите иконични шампиони Power Blend Fleece Joggers. Направено со женска фит и зашилена нога што дава ретро предност на исечени маички и јакни. Руно од средна тежина е исклучително меко со помалку намалување и пилинг, и обезбедува топлина и удобност без дополнителна тежина. Деталите ја прават разликата со лента со ребрести половини со прилагодлива цртеж, ребрести манжетни, наклонети странични џебови со обложување на ребрата и лого на скрипти за отпечатоци од две бои на долниот дел од ногата. Топло и удобно 9 мл мешано памучно/ полиестерско руно. Предни џебови со детали со ребра. Ребреста половината и манжетните. Draw Cord за прилагодливост. Намален смалување. Намалена пилула. Направено со нас одгледуван памук. Процент на рециклирани влакна што се користат при правење на јамка за шкафче за потпишување на ткаенини во рамките на половината. Иконски лепенка „Ц“ на левиот колк. 29'inseam.