Трговска марка ликовна уметност „Пролет Креп Миртл“ платно уметност од Пети Таггл
  • Ново

Трговска марка ликовна уметност „Пролет Креп Миртл“ платно уметност од Пети Таггл

DEN 2.00

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : Patty Tuggles Ubject : Floral Style : Natural Modern Product Type : Gallery-завиткано платно Artthis подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има одблизу погледот на деликатни виолетови цвеќиња.Giclee (JEE-CLAY) е напреден процес на производство на печатење за создавање високо Квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Пети Таггл „Пролет Креп Миртл“ платно уметност.