Трговска марка ликовна уметност 'Светли смели кругови квадрат 3' платно уметност од Ејми Вангсгард, црна мат, сребрена рамка
  • Ново

Трговска марка ликовна уметност 'Светли смели кругови квадрат 3' платно уметност од Ејми Вангсгард, црна мат,

DEN 1503.84

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : Ејми Вангсгардбјект : Апстракт Стил : Современа трговска марка ликовна уметност 'Светли смели кругови квадрат 3' платно уметност од Ејми Вангсгард, Црн мат, Сребрена рамка : Уметник : Ејми Вангсгард. Предмет : Апстракт. Стил : современ. Тип на производ : Сребрена рамка, црна матка, акрилик. Ова подготвено да виси, измешано врамено уметничко парче има апстрактни кружни форми на црвена, зелена, жолта, виолетова, бела и црна боја. Печатење на giclee под акрилик во сребрена рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во сребрена рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.