КТ зрачен сечење создадени обетки од рубин и бел топаз во 14к бело злато
  • Ново

КТ зрачен сечење создадени обетки од рубин и бел топаз во 14к бело злато

DEN 2.67

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Украсете се себе си или некој посебен со овие прекрасни ораво 6,26 карат вкупна тежина создадени рубински обетки во 14к бело злато. Овие обетки покажуваат зрачна исечена, богата црвена боја, рубински скапоцени камења. Овие обетки се нагласени со 0,26 вкупна тежина на карат бел топаз, 1 x 1mm, бела боја, SI1-SI2 јасност. Овие обетки од бело злато од 14 килограми имаат безбеден амбиент со 4-погр. Овие обетки од скапоцени камења од Ораво прават совршен подарок за празници, годишнини и други специјални прилики. 6 каратни вкупна тежина создадени обетки од рубин скапоцен камен во 14к бело злато. Обетки обетки во 14 карат бело злато. Обените се карактеризираат со безбеден пост со задници на триење. Обените се карактеризираат со 9 х 7мм, зрачен пресек, прекрасни скапоцени камења со црвена боја. Нагласена со 0,26 вкупна тежина на карат бел топаз, 1 x 1mm, бела боја, јасност SI1-SI2. Руби е родилка за месец јули. Вклучува кутија подготвена за подарок за потпис. Овие обетки Ораво прават одличен подарок за годишнини, родендени, празници или други специјални прилики.