Miabella Women 2- Carat T.G.W. Создаден бел сафир 10kt бело злато 2-парчен смарагден невестински сет
  • Ново

Miabella Women 2- Carat T.G.W. Создаден бел сафир 10kt бело злато 2-парчен смарагден невестински сет

DEN 2.67

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Предложи цел живот на заедништво со оваа прекрасна Миабела, создаден бел сафир со 2 парчиња смарагд невестински сет. Изработено во пенливо бело злато, се одликува со смарагд, сет, создаден бел сафир скапоцен камен (8 x 8mm) во центарот со 18 кружни, поставени од бели сафир скапоцени камења, изработени на групата на рингот . Во бендот што одговара на вечноста се одликува со 16 кружни, поставени од прсти, светкави создадени бели сафир скапоцени камења убаво украсени од групата. Засилено со висока полска завршница, овој класичен невестински сет прави убав додаток на секоја колекција на накит и сигурно ќе ја направи сјајот на нејзиниот ден на свадбата. Координирајте го овој невестински сет со кој било друг прстен или облечете го сето тоа сам по себе. Направено во 10kt бело злато. 2-3/4 КТ. Т.Г.В. Создаде бел сафир. Создаден бел сафир сечење : смарагд и круг. Камења поставени од пронг. Ширина на прстенот за ангажман : 1,7мм. Ширина на свадбениот опсег : 1,7мм. 2-парчен смарагден невестински сет. Невестински сет. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.