Слики, монохроматски обрасци во виолетова, 16x20, украсна wallидна уметност на платно
  • Ново

Слики, монохроматски обрасци во виолетова, 16x20, украсна wallидна уметност на платно

DEN 607.84

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Современото уметничко дело беше произведено за време на периодот што се протега приближно од 1860 -тите до 1970 -тите, правејќи ги живописните бои од изминатиот ден да станат дел од вашиот домашен декор сега. Со овој вид уметност, ќе видиме како модерните уметници експериментирале со нови начини на гледање на природата, материјалите и функциите на уметноста. Wallидна уметност на платно, платно, домашен декор, wallиден декор.