Главни основни бели полиестерски отпорни на лизгање 20 32 килим за бања
  • Ново

Главни основни бели полиестерски отпорни на лизгање 20 32 килим за бања

DEN 565.28

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Излезете и почувствувајте ја функционалноста и издржливоста што се комбинираат во овој цврст мејнстрим Основен килим за бања. Правоаголен килим со стандарди што ги задоволува и ги исполнува сите потребни барања за да го натера вашиот дом да се чувствува како повлекување на дофат. Направени во кадифен јамка, 100% полиестерски влакна, додека биле поддржани во материјал отпорен на лизгање со сигурност во умот. Искуството избледена отпорна боја што се спарува разумно со влакна отпорни на дамки за подолг, квалитетен производ. Овој килим за бања што може да се мие на машината обезбедува тежина од 1.400 GSM што е удобна, функционална и издржлива. Координирајте со други достапни парчиња бања во капакот на контурата и капакот на капакот на тоалетот. Секое парче се продава одделно за да ги персонализирате вашите потреби, вашиот начин. Основни килими за бања отпорен на лизгање, 20 "x 32", Arctic White : 1400 GSM кадифен јамка влакна, поддршка од не лизгање. Отпорен на дамки. Отпорни на избледени. Вклучува : 1 килим за бања : 20 ”x 32” (50,8 см x 81,28 см). . 100% полиестер (95% рециклиран полиестер). Лесна грижа, машина за перење. . Направено во ОЕКО-Текс Стандард 100 Фабрика, независен систем за сертификација што обезбедува текстил да ги исполнуваат стандардите за висока безбедност и животната средина . Оеко-Текс направен во зелена сертификација. Ова значи дека овој производ се сретнал со високи безбедносни стандарди на животната средина и е тестиран за штетни материи. Го исполнува условот за глобален органски текстилен стандард (GOTS) и е потврден не-ГМО.