Трговска марка ликовна уметност „Транспарентност“ платно уметност од Гилберт Клејс
  • Ново

Трговска марка ликовна уметност „Транспарентност“ платно уметност од Гилберт Клејс

DEN 3.33

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : Гилберт Claessubject : Architecture Style : Trational Product Type : Gallery-завиткано платно Artthis подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има темна архитектонска сцена со облаци погоре. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетна ликовна уметност репродукции. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Чановата на платното на Гилберт Клес „Транспарентност“.