Трговска марка ликовна уметност 'Moose Lodge - Lodge Pole 3' Canvas Art by LightboxJournal
  • Ново

Трговска марка ликовна уметност 'Moose Lodge - Lodge Pole 3' Canvas Art by LightboxJournal

DEN 2601.60

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : Lightboxjournalsubject : Пејзаж-апелатиј : Модерен и современ проитивен Тип : Галерија-обвиткано платно Арт. ) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Lightbox Journal 'Moose Lodge 2 - Lodge Pole 3' Canvas Art.