Ove Decors Tampa 94- in. W внатре
  • Ново

Ove Decors Tampa 94- in. W внатре

DEN 4799.68

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Ove Decors бесконечни 94 1/16 во тампата без рамка за шарки за туширање со панел со панел на панелот има фиксен систем за шарки на панелот, нудејќи изглед на индустриски инспириран изглед што ќе го надополни секој простор. Тој доаѓа со преголем хардвер со врвен квалитет, полн со финиш на сатен никел, и вклучува 24 во широк фиксен панел, 30 во широка панел на вратата, 36 во широка панел за влечење, идеален за инсталација на метежот на алковите. Сите панели се направени од премија 8мм (5/16 ”) дебело овластено стакло. 91 3/4 до 94 1/16 in. Ширина x 11/16 in. Длабочина x 72 in. Висина со панели за задникот, модел : TA24 B0200. Рамка за реверзибилна инсталација на вратите со вграден магнет на вратата за безбеден и тесен близу. Нема повеќе протекувања, нема повеќе влажни подови . Премиум заштитното стакло обложување го олеснува чистењето и заштитувањето од ѓубриво од сапун и вар. Сертифициран од Советот за сертификација на застаклување на безбедност (SGCC). Metal Guard Technology - Премиум заштитна метална облога за да го задржите вашиот хардвер сјаен за наредните години . Вклучена е преголема рачка во хромирана завршница. 5-годишна гаранција на стаклени панели и 1 година гаранција на хардвер . Користете ја алатката за конфигуратор за туширање Ove за да го прилагодите и изградите вашиот туш за соништа за вашиот уникатен простор. Прегледајте го упатството за упатства PDF за детални димензии на производот за да се осигурате дека комплетот за туширање е правилен за мерењата на вашата бања.