1500W PTC Брз грејач на простор за греење за употреба во затворен простор
  • Ново

1500W PTC Брз грејач на простор за греење за употреба во затворен простор

DEN 2.33

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

-Комизирајте ги вашите потреби за греење со поставување на топлина 1500 W/800 W. ● Повеќекратни безбедни заштити : Покрај материјалот за ретардант на пламен V0, овој грејач на кулата со сертификација на CSA доаѓа со заштита од врвот што автоматски ќе се исклучи кога фрлање над 30 ° и заштита од прегревање, што значи дека автоматско ќе се исклучи кога температурата ќе надмине 167. -Составете го лесно заради неговата компактна големина. -80 ° широк спектар на осцилација дава топлина на различни агли. Потребна батерија2 x AAA батерија (не е вклучена). Температура62 ° F-95 ° F/16,5 ° C-35 ° C ● 3Д реален ефект на пламен : дизајниран со танцувачки пламен и дневници за животни, 3Д-живописен ефект на пламен го прави овој вселенски грејач совршена декорација за да додадете пријатна и топла амбиент на вашиот Соба. -Коитер операција за подобар сон. -Кок за греење во 3 -ти со напредно керамичко греење на ПТЦ. -V0 Материјал за ретардант на пламен и сертификација на ЦСА за дополнителна безбедност. -Поставете го грејачот безбеден за употреба со заштита од прегревање и врвови. Без оглед на кој режим ќе изберете, осцилацијата со широк 80 ° ќе испорача пријатно ветре низ целата просторија. Спецификации. Напон120 V. Фреквенција60 Hz. И вградената рачка ќе биде совршено место за чување на далечинскиот управувач . И работата со 12 часа и операцијата со низок шум ја преземаат удобноста на следното ниво . -Основано работење благодарение на удобниот панел на допир и целосен далечински управувач.