NAKAMICHI NM-NC5L NC5L CORO CAR CAMERASE со паркинг линии и ноќно гледање
  • Ново

NAKAMICHI NM-NC5L NC5L CORO CAR CAMERASE со паркинг линии и ноќно гледање

DEN 317.76

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Nakamichi NC5 L е универзална CMD-камера во боја CMD со ултра-ниски .1 Lux и IR Night Vision. Обезбедува агол на гледање од 90 ° и 250.920 пиксели (510 хоризонтални X 492 вертикални) што ви овозможуваат да доживеете кристално чисти слики. Поместувањето на паркинг линиите означуваат растојание од вашето возило и ви овозможуваат да го вратите паркот како професионалец! Се среќава или ја надминува заштитата на водата IP68, така што е водоотпорна. Оваа камера во боја на автомобили е компатибилна со сите монитори за влез на RCA и вклучува каблирање на електрична енергија и видео, како и завртки за монтирање. Сензор за слика : CMD во боја (фотосензитивен чип). Ефективни пиксели : 510 x 492. Хоризонтална резолуција : 420 TVL. Агол на леќи : 90 °. ТВ систем : NTSC/PAL. Минимално осветлување : .1 до .5 Lux/F = 1,2 (0 луксуз со IR). Површина за сензори : .16 in. (4.08 mm) x .122 in. (3,102 mm). Брзина на блендата : 1/60-20 микросекунда. Водоотпорен (IP68). Видео излез : RCA конектор. 1 волт врв до врв, 75 оми. Снабдување со електрична енергија : 12 волти. Оперативна температура : -4 ° F до +140 ° F RH 95% Макс. Температура на складирање : 4 ° F до +176 ° F RH 95% Макс. Линии за паркирање. Вклучува 3,3 стапки (1 m) кабел за напојување, 16 стапки (5 m) RCA видео кабел, завртки и ореви за монтирање на заградите и упатство за упатства.