Discovery Discovery Oceanview Cedar Swing Set, BO од 4
  • Ново

Discovery Discovery Oceanview Cedar Swing Set, BO од 4

DEN 1.67

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

бродови во 3 кутии. 10 'скалила. Потребни алатки (не се вклучени) : чекан од типот на канџи. Два нишалки на ременот и Acrobat Bar. Дизајниран и инженерски само за деца и само за станбена употреба. Шрафцигер (#2 Филипс). Хамак и табла за раст под тврдината. Кадрирање на плоштад или ниво. Мајмун барови. Материјали, грижа и гаранција : 5-годишна про-оценета за сите делови од дрво. Искачете се по скалите или пловете низ шипките на мајмуните кон пространа клубска куќа и предниот трем, каде што можат да ги повлечат шарените завеси и да имаат прекрасен поглед на бродовите на хоризонтот. Потпирањето става дополнителен стрес на сите врски и споеви и со тек на време ќе предизвика тие врски да се олабават и да не успеат. Неговиот ламиниран зрак на замав е изграден силен, со челични држачи за школки со школки за да се осигури дека замавнувањето е секогаш безбедно. Што е вклучено : Голем горен клуб со широки прозорци и шарени задни завеси. Некои мало искривување, движење, сезонско проверување, разделување и мали пукнатини се нормални и не се проблеми со гаранцијата. Собрание : Површината на земјата мора да биде на ниво. Во лабораториското тестирање, нашето трајно дрво од кедар се покажа како отпорно на гниење и многу отпорно на природно распаѓање. Собрани димензии : 21'-8" W x 16'-7 "D x 12'- 5 "H. Копче, приклучоци или возачи на ореви (9/16 "и 1/2"). 10 'Слајд на игралиште на бранови.Не е ден на плажа без овој океански поглед! Замислете дека нежното море ветре што дува низ косата на вашите деца додека пловеат на двата нишалки на ременот и Acrobat Bar. Целокупната граѓа е претходно обоена за мазен и јасен изглед, како и исечен и печат со број на делови за замав за да помогне во забрзувањето на процесот на градење. Нашиот патентиран хардвер Safe-T-Fuse го прави собранието лесен и безбеден. Опасности од тропање вклучуваат : корени, трупци, карпи, уредување, глави на прскалки, врски со железничка пруга, водовод и електрични врски. Инсталирањето на производ за играње на наклон може да предизвика да се потпреме или „решетката“. Информации за поставување и безбедност : хардвер за безбедно-t-fuse низ целиот свет. Пчела восок или сапун (се користи за подмачкување на навои за завртки). 10 'мерка на лента. Целокупната граѓа е претходно обоена за непречен и јасен изглед, како и исечен и печат со бројот на делот за да помогне во забрзувањето на процесот на градење. Скали и безбедносни рачки. Дури и без вода, децата можат да возат на сурфање на слајдот на бранови од 10 и да уживаат во некои R 6'-8 1/2 ". Собранието бара 2 умерено квалификувани луѓе за 18-24 часа. Електрична или безжична вежба. Областа за безбедна игра мора да биде ослободена од сите структури, уредување, дрвја и гранки, карпи, жици и други пречки за безбедна игра. Детален прирачник за склопување. Препорачуваме вашиот сет за игра да се третира со соодветен заштитник на дрво, конзерванс на дрво или обложување на вода што се однесува на вода за време на инсталацијата и барем еднаш годишно потоа. Отстранете ги сите опасности од тропање од областа за безбедна игра. ASTM во согласност.