Трговска марка ликовна уметност „Три девојки во жолти слама капи I“ платно уметност до август Мекке
  • Ново

Трговска марка ликовна уметност „Три девојки во жолти слама капи I“ платно уметност до август Мекке

DEN 7196.00

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : Август Mackesubject : People Style : Eclectic Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има две лица кои стојат заедно во центарот на рамката.giclee (JEE-CLAY) е напреден процес на правење печатење за создавање високо Квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „Три девојки во жолти слама капи I“ платно уметност до август Меке.