Камелбак Делта тактички Оз хидратација елек
  • Ново

Камелбак Делта тактички Оз хидратација елек

DEN 719.84

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Камелбак Делта 5 тактички елек од 102 мл хидратација е дизајниран за барање тактички средини. Овој елек го комбинира револуционерниот дизајн, целосно интегрирана хидратација без раце и груби торбички во еден додаток за квалитет. Изграден е од трајни материјали и е дизајниран да трае. Отворањето со широка уста Омега е лесно да се пие од овој потег и контролата на проток со една рака ви овозможува лесно да го започнете и да го запрете протокот. Велкро по предниот дел на овој тешки елек прави приложување на лична карта или закрпи. Овој додаток е целосно прилагодлив и дизајниран да одговара на повеќето луѓе удобно. Гаранцијата за живот на производителот го поддржува овој тактички елек на Camelbak Delta 5, со што јасно е дека ова е висококвалитетен производ. Камелбак Делта 5 Тактички елек од 102 мл хидратација : Вклучува резервоар за вода со низок профил од 102 мл/3.1 L со низок профил Омега. Капацитет на хидратација : 102 мл/3.1 L. Вкупен волумен : 189 Cu во/3.1 L. Лесно за пополнување и лесен за чистење на широко-уста Омега отворање. Тактичкиот елек Камелбак Делта 5 е направен од солиден и издржлив материјал за вода. Завртки за завртки за протекување. Изолирана цевка Pureflow. Патентиран голем вентил за залак. Порта за излез од хидролинк и пристаниште за пијалоци. Контрола на проток со една рака со хидролок. Прицврстувачи на мол за торбички од камила и манжетни. Амбидексот на задникот на задниот дел на задниот дел. Амбидексни метални прашка/точки на прицврстување на додатоци. Овој тешки елек има велкро за лична карта и закрпи. Прилагодливо за да одговара на повеќето големини, со или без оклоп на телото. Ерго агол Голем вентил за залак со покривка. Тешка, рачка за влечење со низок профил. Гаранција за живот на производителот.