Собрание на цревото за управување со електрична енергија Sunsong
  • Ново

Собрание на цревото за управување со електрична енергија Sunsong

DEN 2844.80

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Собрание на цревото за управување со електрична енергија Точно замена на оригиналниот црево за притисок на опремата и склопот на цревото за враќање се пред-собрани со загради, обезбедување лесна инсталација и намалено време на работна сила во споредба со верзиите за замена што се продаваат како индивидуални црева. Собранијата за притисок и враќање се прецизно дизајнирани за да се вклопат и вклучуваат држачи, громи, преклопувачки порти, топлински штитови, грмушки и заштитни ракави, како што се бара за да се обезбеди дека сите делови што се носат се обновени во првобитна состојба. Цревата за притисок ги надминуваат оригиналните стандарди за перформанси на опремата со максимален работен притисок од 1.500 psi, оценка на притисок на пукање од 8.700 psi и јачина на затегнување од 1.600 фунти. што обезбедува исклучителна издржливост и долг живот. Секое црево за притисок е подложено на тест за обезбедување на квалитет на висок притисок пред да ја напушти фабриката, обезбедувајќи инсталација без проблеми и работа на вашето ново црево.