Карат Т.В. Прстен за ангажман со дијамант 14к бело злато солитер
  • Ново

Карат Т.В. Прстен за ангажман со дијамант 14к бело злато солитер

DEN 9599.84

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Покажете haто колку ја сакате со овој фасцинантен прстен за ангажман на Мијабела Дијамант. Монтирано во блескаво бело злато, овој прстен има перниче, со перниче, сет, сјајно дијамант (G-H, I1) како централен дел што формира стил на пасијанс. Овој дијамантски прстен е засилен со убава завршница и ќе додаде благодат и елеганција на кој било ансамбл. Направено во 14к бело злато. 1 CT T.W. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I1. Камења поставени од пронг. Прстен за ангажман. Ширина на опсегот : 2 мм. Април Април. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Миабела : Со над 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит.