Американски потекло од лимоноса и Марџорам природен дезодоранс, 2.65oz
  • Ново

Американски потекло од лимоноса и Марџорам природен дезодоранс, 2.65oz

DEN 1.33

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

За природен дезодоранс што го удира задник и зема имиња, свртете се кон производот за потпишување на американскиот потекло. Изградете ја дневната алатка на вашата бања со природен дезодоранс што работи - и игра - колку што и вие. Од жешки денови на работно место, до потпишување на тој договор во годината, американското потекло ви дава вистинска, цел ден доверба, природно. Вие не се повлекувате надолу, зошто треба вашиот дезодоранс? Дезодорансот на американскиот потекло е чисто бескомпромисен кога станува збор за состојки. Тоа значи дека нема алуминиум, нема конзерванси и нема вештачки мириси. Одете самоуверено со минимални, природни состојки. Достапно во 12 мириси. Дезодоранс на машки стап направен во Висконсин : Направено од нас, за вас во нашиот сопствен објект во Јужен Централ Висконсин во регионот на сценско лебдат. Подобро за вас, подобро за Земјата : Американското потекло е горд член на 1% за планетата и чистиот центар. Навистина природно : Направено со висококвалитетно кокосово масло, путер од шеа, восок од пчелин, сода бикарбона, прав од стрела и чисти есенцијални масла. Ослободени од груби состојки : нема метали. Без петрохемикалии. Без сулфати. Нема парабени. Нема фталати. Без вештачки состојки. Без вештачки бои. Без вештачки мириси. Нема конзерванси. Нема суровост. Машки дезодоранс.