Примарен сребрен Стерлинг сребрен родиум обложен со швајцарски сини топаз и дијамантски прстен
  • Ново

Примарен сребрен Стерлинг сребрен родиум обложен со швајцарски сини топаз и дијамантски прстен

DEN 1727.84

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Означете го вашиот модерен стил со овој скапоцен камен и дијамантски прстен. Стилиран во стерлинг сребро од родиум, овој прстен прикажува 10x8mm проверувач, а перниче, швајцарско сино топаз, декември, декември, опкружена со 0,12 CTTW, трепкачки дијаманти. Овој прекрасен прстен е достапен во големината на прстот 9, Gemstone тежи 3,15 CTTW и ширина на опсегот е 2mm.metal Тежина : 3,98 Грамс Јелерија Тип : Финдерски стил : Gemstone и Diamond Ringgender : Women's's Metal : Стерлинг сребрена метална боја : ширина на белата лента : 2mmring Големина : 9 Gemstone Детали : Тип : Швајцарско сино топозбирстон месец : декември : Checkerboard Shape : Pushionsize : 10mm x 8mmweight : 3,15 CTTWQUANTITY : 1 Jewelry Поставување : Prong Diamond Детали : Облик : Тркалезна категорија : 0,12 CTTWQUANTITY : 24 ЈУВЕРСКИ ПОСТАВУВА : лак, совршен за чување или давање подароци. Земја на потеклото : Кина Стерлинг сребро, родиум-позлатена, дијамант, скапоцен камен.