Фудбал на Тексас Техника Црвен Индијана онс на стадион на onesонс АТ & Т - Блејквеј Панорамас НЦАА колеџ Печати со избрана рамка и единечен мат
  • Ново

Фудбал на Тексас Техника Црвен Индијана онс на стадион на onesонс АТ & Т - Блејквеј Панорамас НЦАА колеџ Печати

DEN 559.84

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Фудбал во Тексас Техника - Блејквеј Панорама врамени печати. За оваа слика : оваа панорама, преземена од Кристофер jевре, ја истакнува возбудата околу фудбалскиот тим на Тексас Техника Ред Рајдер како што играат на стадионот Jонс АТ & Т. Дом на фудбалот на Црвените Индијана онс од 1947 година, стадионот onesонс АТ & Т е домаќин на една од најелектричните атмосфери во игра во целиот фудбал на колеџ. Вооружени со 60.000 навивачи плус, Тексас Техника го прошири стадионот четири пати во последната деценија. Додавање на свечености, на секој натпревар на домашен терен е традиција која датира од 1954 година. Ова е прва средба помеѓу Тексас Техника и Арканзас од 1991 година. . · Изберете рамка со единечен мат. Завршена големина = 42 инчи ширина x 15,5 инчи висока .. . · Неверојатна фотографија со висока резолуција, отпечатена на p H неутрална тешка уметност со мастило отпорни на УВ .. . · Печатењето е монтирано и поддржано со јадро на пена за да се елиминира брановидноста и искривувањето, а потоа и професионално врамен со единечен мат во примарната боја на тимот и црна рамка од 1 1/8 “со калено стакло.. · Големо додавање за домот , Канцеларија, пештера на вентилатори или соба за домови .. · Официјално лиценцирана панорама. Направено.