Oster Non Stick Aluminum Cookware поставен во гранит сива боја
  • Ново

Oster Non Stick Aluminum Cookware поставен во гранит сива боја

DEN 1584.00

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Комплетот за готвење на парчиња Oster Clairborne 7 доаѓа со сите најважни работи за готвење на секој ден што треба да ги постигнете повеќето оброци лесно. Конструирани со траен алуминиум, овие садови што не се ставаат и тави се направени да траат и дизајнираат дури и за дистрибуција на топлина. Сетот доаѓа со стакло за вентилатори за безбедно следење, и една шпатула и лажица што се изработени од најлон и безбедни за употреба на површината што не се наоѓа. Ставете ги омилените јадења заедно со леснотија со овој комплет за најважни работи за готвење 7 парчиња! Комплетот вклучува : една холандска рерна 5 QT со капак, еден 2,5 QT тенџере со капак, една тава за пржење од 9,5in, една шпатула и една кујна лажица • Материјал : Алуминиум • Боја : Гранит Греј • Бакелит рачки и копчиња • Необичен ентериер за лесни за лесни за лесни за лесни за лесни за лесни Ослободување • Вентилирани калено стакло капаци • Компатибилен со врвови на гас, халоген, електричен, витроцерамички и алуминиумски готвачи. • Сет вклучува : една холандска рерна 5 QT со капак, еден 2,5 QT тенџере со капак, една тава за пржење од 9,5in, една шпатула и една кујна лажица. • Холандска рерна- должина од 14,5in, дијаметар од 9,5in, висина од 4,4in, висина од 6in со капакот, 3,15lb тежина • тенџере- должина од 14in, дијаметар од 7,25in, висина од 3,6in, висина од 5in со капакот, 2lb тежина • пржење пан-17in Должина, дијаметар од 9,6in, висина од 1,9in, тежина од 1,2lb • Соуми.