Хамилтон преклопувајќи го Адирондак Чаир
  • Ново

Хамилтон преклопувајќи го Адирондак Чаир

DEN 0.33

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Добредојдовте на Highwoodâ®. Добредојдовте на релаксација. Горди сме да го понудиме изборот за замена на дрво, како што се користи во најголемите тематски паркови во Америка, крајбрежните одморалишта и орманите со топла тавана .. сега е достапен за вашиот сопствен двор! Со својата класична форма, нашиот стол Хамилтон Адирондак е навистина икона за дизајн. Комбинирајќи безвременски стајлинг, удобност и функционалност, столот нуди нежно заоблен грб и набори за лесно складирање и транспорт. Ова разноврсно столче има опција за присилување што ви овозможува да го прилагодите аголот на столот назад за врвна релаксација. Чаир Хамилтон е вешто направено за да обезбеди засолниште во најразлични поставки .. однесете го на езерото, поставете го покрај базенот, донесете го на плажа. Сопствената полициска граѓа од високо-одделение, користена во овој производ, нуди најреален изглед на природно дрво без главоболки за одржување или замена на секои неколку сезони. Едноставно измијте го мебелот Highwoodâ® за да отстраните нечистотија или варовник. Истражете ја целата линија на производи од Highwoodâ® за да ги координирате другите убави, издржливи производи што ќе го направат вашиот простор за живеење на отворено завист на соседството. Сè уште не сум сигурен? Побарајте бесплатен Swatch на производи за да можете да ги видите бојата и составот на овој производ се склопуваат со хардвер од не'рѓосувачки челик од 304 одделение и доаѓа со уверување на 12-годишната ограничена гаранција на производителот. Овој производ е тестиран со оптоварување, по ASTM F1858-98 (2008) стандард за пластичен мебел за лекување на отворено и има капацитет за тежина од 400 фунти. Потребно е одредено склопување (види Водич за склопување) и собраните димензии на столот се 29 "W x 34 " H x 36 "D (33 bs). За најлесно собрание, препорачуваме да користите безжичен шрафцигер/вежба или мулти-битна рачка за затворениот бит на Торкс. 100% направени во родниот град, ПА - поддржана од гаранција и поддршка на САД. Водоотпорен - остави надвор од целата година. Нема да пукне, излупи или изгние кога е изложена на елементите. Нема пескарење, боење или сликање - сепак изгледа како вистинско дрво. Издржлив, отпорен на избледени материјали- собрани со хардвер од не'рѓосувачки челик од 304 одделение. Изграден да живее на отворено, да замине надвор од целата година. Потребно е одредено склопување- собраните димензии се 29 "W x 34" H x 36 "d (33 bs).