Дијамант акцент 10kt жолто злато почетен Q отворен прстен
  • Ново

Дијамант акцент 10kt жолто злато почетен Q отворен прстен

DEN 2544.00

Износот
Залиха

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Azzез ја зголеми вашата облека со овој елегантен отворен прстен на миабела. Монтирано во треперливо жолто злато, овој прстен има дијамантски дијамант (G-H, Si), давајќи му едноставен, но софистициран изглед. Засилен со висока полирана завршница, овој маѓепсан прстен е совршен за да остави вечен белег каде и да одите. Без разлика дали го спарите овој прстен со заслепувачка нараквица или ќе одлучите да одите соло, ќе изгледате гламурозно. Направено во 10 кт жолто злато. Акцент на дијаманти. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : Си. Каменот поставен од светлина. Ширина на опсег : 1,2мм. Почетен Q отворен прстен. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.